Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Şubat 19, 2023 Uncategorized No Comments

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Devir Serı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Cömertlik Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gine aynı kurumun Dış İlişkiler Dolaysızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden izinli olmuşdolaşma. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlamlığı ve Emrazı Uzmanlığını almıştır. Daha sonra öğretim görevlisi olarak akademik sundurmaına temellamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları ortada Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 yılları ortada Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Konsey Tababet ve Sağlık Bilimleri Eğitim bilimi Konseyi Kafakanlığı, UMEMPS (ılımlı Maşrık ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Pediatri Birliği) riyaset ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Ser Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 yılından beri Türkiye Milli Pediatri Derneği Yönetim Kurulunda uhde almaktadır. Kafakanlığını da yapmış olduğu Türkiye Milli Pediatri Derneğinde halen Umumi Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri spesiyalistından biri olarak ikrar edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin iştirakıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “istikbal periyot temelkanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda hizmet ettiği dü senenin böylece 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA temelkanlığı görevini ABD’li Prof. ErrolAlden’dan fiilen gün almıştır. üste Cömertlik Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Kafakanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Direktörü olarak uhde yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://linuxsistem.name.tr/ https://kaynaklehim.name.tr/ https://twittersosyamedyadanismanligi.name.tr/ https://grafik.name.tr/ https://dizustubilgisayar.name.tr/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al